ESE Malta – akademický program

Jazyková škola ESE

Jazyková škola ESE - akademický program

ESE – European School of English bola založená v roku 1996 a ma viac ako 18-ročné skúsenosti v oblasti ponuky kvalitných jazykových pobytov, pre študentov všetkých vekový kategórií z celého sveta. Škola je moderná a ponúka tu najvyššiu úroveň. Triedy sú priestranné, plne klimatizované, čo tvorí to najvhodnejšie prostredie na učenie. ESE bola zvolená študentmi ako najlepšia jazyková škola na Malte v roku 2012 , 2013 a v roku 2015 získala certifikát kvality.

Lokalita a vybavenie jazykovej školy ESE

Jazyková škola ESE sa nachádza v centre mesta St. Julians – len pár minút od obľúbeného zábavného centra Paceville. V pešej vzdialenosti od školy nájdete reštaurácie, banky, bary, nočné kluby, obchody, kasíno, dve nákupné centrá, kiná, bowling, hotely a ESE Meridjan a Belmonte apartmány. Pláž v zálive St George sa nachádza len kúsok od školy, ako aj stará a rybárska dedinka St Julian s mnohými reštauráciami a barmi.

Škola ESE ponúka  príjemné a profesionálne prostredie, ktoré je ideálne pre vaše štúdium. Škola je moderná a ponúka veľmi vysoké štandardy.

 • 60 moderných, vzdušných, klimatizovaných tried. Mnohé z týchto tried sú vybavené interaktívnymi tabuľami
 • Bezplatné Wi-Fi  pripojenie k dispozícií v celej škole, kaviarni a tiež a vo všetkých ubytovacích zariadeniach okrem štandardných rodín
 • 2 počítačové laboratória, kde sa študenti  môžu prihlásiť do svojho e-learning programu a pokračovať vo svojej výučbe angličtiny, ale aj voľnému času
 • Knižnica, kde si študenti môžu požičať materiály na ďalšiu výučbu, ako slovníky, DVD-čka,…
 • Vstupná hala spolu so spoločenskými priestormi pre spoločne aktivity študentov
 • V škole sa nachádza reštaurácia/kaviareň ktorá podáva raňajky študentom ubytovaných v rezidencii. Ponúka občerstvenie po celý deň, obedňajšie jedlá a oveľa viac
 • Reštaurácia a kaviareň S VLASTNOU KUCHYŇOU ponúka pohodlnú a veľkú vonkajšiu terasu, kde si  môžete dať svoju rannú kávu, alebo len nejaké rýchle sústo medzi hodinami.
 • Vlastný plážový klub ( v letnej sezóne zdarma, mimo víkendov a štátnych sviatkov )

Špeciálny dlhodobý program – Akademický rok

Tento program je vhodný, ak potrebujete zlepšiť celkovú úroveň angličtiny zo základných jazykových zručností na profesijné alebo študijné účely. Program Akademický rok vám dáva flexibilitu výberu začiatku vášho kurzu, možnosť výberu oblasti zamerania (každých šesť týždňov), ako aj medzinárodne uznávané certifikáty, ktoré môžete získať na konci kurzu. To znamená, že Akademický rok vám umožňuje prispôsobiť si kurz podľa vašich ďalších cieľov.

Podmienky a informácie:

 • Minimálny vek 17 rokov
 • Minimálna úroveň angličtiny pre-intermediate (A2)
 • Dĺžka kurzu 12/24/30/36 týždňov
 • Nástup každých 6 týždňov : 02.01.2017 / 13.02.2017 / 27.03.2017 / 08.05.2017 / 26.06.2017 / 07.08.2017 / 06.11.2017

 

 • 30 lekcií do týždňa
 • Maximálny počet študentov v triede 12
 • V priebehu posledných 6-8 týždňov tohto programu, na základe dosiahnutia potrebnej úrovne angličtiny, tento program  umožňuje prejsť  na kurz prípravy na skúšky. (IELTS alebo TOEFL IBT) na základe podmienok a poplatkov školy.

Tento program sa skladá z dvoch častí: 1. Základné vyučovanie 2. Špeciálne vyučovanie

1. Základné vyučovanie:

V priebehu týchto lekcií sa zameriavate na zlepšenie vašich 4 základných jazykových zručností (počúvanie, rozprávanie, čítanie a písanie) a zlepšenie všetkých jazykových oblastí  (slovná zásoba, gramatika, výslovnosť ) na širokú paletu tém

2. Špeciálne vyučovanie:

Na tomto vyučovaní si môžete vybrať spomedzi 3 špeciálnych vyučovaní. Váš výber bude závisieť na vašej študijnej ceste a dôvodu prečo si potrebujete zlepšiť vašu angličtinu. Napríklad: ak máte v úmysle isť na vysokú školu, bolo by pre vás vhodné vybrať si Akademické vyučovanie. Ak by ste sa chceli zlepšiť v plynulosti rozprávania a mať väčšiu istotu v angličtine, mali by ste si vybrať z tzv. Fluency vyučovania. Na konci každých 6 týždňov, si môžete zmeniť špeciálne vyučovanie, ktoré práve potrebujete.

Bližšie informácie o špeciálnom vyučovaní:

 • AYC Academic Stream

Ak si chcete urobiť IELTS, Cambridge alebo TOEFL skúšky alebo sa zamýšľate nad štúdiom na univerzite, tento program vám pomôže zamerať sa na Akademickú angličtinu a zlepšiť potrebné zručnosti ako študijné zručnosti,  plánovanie, písanie esejí, parafrázovanie, prezentovanie a ďalšie zručnosti, ktoré budete potrebovať na váš akademický úspech.

 • AYC Business Stream

Ak potrebujete zlepšiť svoju angličtinu pre pracovné účely, toto vyučovanie vám umožňuje sústrediť sa na používanie angličtiny pre biznis ako písanie dobrých životopisov, žiadosti do práce, písanie biznis korešpondencie, zodpovedanie otázok na pohovoroch a ďalšie zručnosti , ktoré sú potrebné pre pokrok v akejkoľvek kariére. Je tiež vhodná  príprava pre študentov, ktorí chcú isť na skúšky z biznis angličtiny ako BEC alebo BULATS.

 • AYC Fluency Stream

Toto vyučovanie vám poskytne viac štruktúrovanú alternatívu dlhodobej všeobecnej angličtiny. Využitím Fluency vyučovania v popoludní, si rozviniete plynulosť rozprávania  a stanete sa sebavedomejším pri rozprávaní  o rôznych zaujímavých témach v angličtine

Ubytovanie

Hostiteľská rodina

Bývanie v hostiteľskej rodine ponúka študentom možnosť využívať angličtinu v priateľskom a bezpečnom prostredí a príležitosť dozvedieť sa o Maltskej kultúre a spoločnosti z prvej ruky.

ESE má skúsených a profesionálnych zamestnancov, ktorí sú zodpovední za výber rodín, ktoré najlepšie vyhovujú študentom. Pri výbere hostiteľských rodín sa škola ESE pozerá na čistotu, pohodlie domova a rodinu . Proces výberu rodín zahŕňa rozhovory a inšpekcie domova rodiny.

Škola ESE vynaloží všetko úsilie na to, aby zabezpečila všetky požiadavky pre svojich študentov, ako sú napr.: diéty , alergické obmedzenia, aby ani takéto problémy neboli prekážkou a študenti sa mohli tešiť z ich jazykového pobytu na Malte v hostiteľskej rodine.

White House Rezidencia

White House Rezidencia sa nachádza cez ulicu od ESE komplexu. Táto rezidencia sa skladá zo 14 dvojlôžkových izieb, štyroch trojlôžkových izieb, dve jednolôžkové izby a rodinného bytu. Všetky izby sú vybavené vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou, TV, Wi-Fi a študijným stolom.

Všetci študenti ubytovaní v tejto rezidencii môžu využívať veľkú strešnú terasu na relax, opaľovanie sa a / alebo štúdium. V cene sú zahrnuté raňajky, ktoré sa podávajú v kaviarni ESE.

Tento apartmán je možné objednať ako dvoj alebo troj-lôžkový

Zdieľaný apartmán Belmonte

Nový blok 16 bytov, ktoré sú zariadené podľa vysokých štandardov školy ESE. Všetky apartmány sú svetlé, veľmi priestranné s vlastnou kuchyňou, jedálňou a obývacími priestormi. Všetky apartmány sú vybavené TV, DVD prehrávačom, Wi-Fi a klimatizovanými izbami.

Tento komplex obsahuje 13 apartmánov, ktoré majú 3 zdieľané izby,3 kúpeľne s ďalšími 2 podkrovnými bytmi,ktoré majú 2 izby a dve kúpeľne.

V tomto bloku je 24-hodinová recepcia. Tento blok bytov je veľmi dobre situovaný v meste Sliema a len dva bloky od nábrežia a promenády v meste Sliema a asi 100 m od Balluta Bay. Doba chôdze po pobrežnej promenáde z apartmánov k škole ESE  je približne 15 minút.

Youtube video

Prekrásny a úplne nový 4-hviezdičkový Salin Resort je ideálne miesto pre krásnu a nezabudnuteľnú dovolenku, spojenú so štúdiom anglického jazyka na Malte v škole ESE. Tento prekrásny rezort je ideálne umiestnený v kľudnej časti Salina Bay s výhľadom na priezračné modré Stredozemného more.

Tento 4-hviezdičkový hotel ponúka svojim návštevníkom:

 • 3 bazény: 2 vonkajšie a jeden vnútorný
 • Tenisový kurz, futbal/volejbal/basketbalový kurt
 • Posilňovňu
 • Spa
 • Reštauráciu a bar
 • Nezávislú študentskú jedáleň a oddychovú miestnosť
 • Učebne s interaktívnymi tabuľami

Skúsenosti klientov

Referencia s. Barborka

s. Barborka

Každému študentovi od 17 – 25 rokov jednoznačne odporúčam vzdelávací pobyt na Malte. Okrem mnoho nových poznatkov z angličtiny tam zažijete toľko krásnych vecí, o akých sa vám ani nesnívalo.Ja som bola prvýkrát na takomto vzdelávacom pobyte sama a tak som sa rozhodla, že pôjdem len na 3 týždne. Agentúra LIMIMALTA mi všetko zariadila tak, že som nemusela pohnúť ani prstom… na letisku na Malte ma čakali dvaja ľudia, ktorí mi dali uvítací balíček a zaviezli ma autom do rodiny. Rodina bola milá, priateľská a vo všetkom mi vyhovela. čítať viac…

Referencia Mamka Barborky

Poďakovanie od Barborkinej mamky

Dobrý večer pán Dlužanin,

Toto leto je pre nás tak nečakane rušné, že som sa bohužiaľ dlho nedostala k napísaniu pre mňa tak veľmi dôležitého poďakovania Vám za všetko, čo ste pre nás urobili. Prosím Vás, prijmite odo mňa tú najsrdečnejšiu vďaku za Váš nezvyčajne milý, zodpovedný a absolútne osobný prístup od nášho prvého telefonátu až po dcérin prílet naspäť na Slovensko 🙂

Už pri našom prvom telefonickom rozhovore som cítila, že som mala nesmierne šťastie, že som Vás úplne náhodou objavila na nete, keď som hľadala tú správnu agentúru na sprostredkovanie prvého jazykového pobytu pre našu 18-ročnú dcéru 🙂čítať viac…